Вверх

Корупція у військовій прокуратурі

Корупція у військовій прокуратурі
Корупція у військовій прокуратурі

ХТО І ЯК ПРАЦЮЄ В КОНВЕРТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ ПОКІЙНОГО ЖИЛІНА… ПІД КРИШОЮ КУЛИКА Й МАТІОСА… ВКАРАДЕНІ МІЛЬЯРДИ… ОФШОРИ… ВИКРАДЕННЯ ЛЮДЕЙ І… ПОВНА ТИША.

 

Я добре розумію, що цією публікацією свого чергового розслідування, в даному випадку, щодо конвертаційного центру існуючого виключно завдяки кришуванню високопосадовців діючої влади, я йду на серйозні ризики відносно себе. Але іншого варіанту наразі в мене вже не залишається.

Корупційні злочинці у спробі закрити мені рота знову збираються кинути мене за грати, а фактами масштабних відмивань грошей і розкрадання державних коштів мільярдами, про які я волаю вже давно, ніхто в діючий владі займатися не збирається. Бо хто буде щось робити проти себе?

17 квітня цього року в другий частині свого розслідування щодо корупції військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика я вперше заявив про існування й плідну працю в нових умовах великого конверт-центру, який належав свого часу вже покійному терористу Жиліну, а зараз належить його другу й співзасновнику Громадського об’єднання «Оплот» Андрію Ніконову.

У подальшому, я робив ще декілька гучних заяв з цього приводу, але у відповідь була повна вакуумна тиша. Проте, ця кримінальна контора й досі успішно працює на добрих, обнальних жнивах. Більш того, за цей час, Андрій Ніконов розширив свій бізнес на благодатну землю української столиці, де відкрив десь біля двадцяти фіктивних фірм для фінансових оборудок.

Наразі, цей прибутковий бізнес кришує вже сумнозвісний військовий прокурор сил АТО Костянтин Кулик і його безпосередній керівник — головний військовий прокурор України Анатолій Матіос. Треба зазначити, що такий вельми прибутковий «бізнес», як правило, й у нашому випадку теж, кришується не однією правоохоронною конторою.

Але у кришуванні «конверту» Ніконова відверто спалилися саме Кулик і Матіос. І спалилися вони тим, що, бажаючи посадити на гачок кримінальної відповідальності Андрюшу Ніконова, Кулик вніс його до кримінальної справи щодо Жиліна, як особу, яка через низку своїх фіктивних підприємств, фінансує терористичне угрупування Жиліна «Оплот». І це, мабуть, один із небагатьох випадків, коли військові прокурори сказали правду. Більш того, сам Матіос хизувався.в ЗМІ ухвалою суду від 27.11.15 р. щодо спеціального розслідування військової прокуратури відносно Жиліна, де й був зазначений Ніконов А. В. Правда з невеликою й мабуть, не випадковою помилкою — замість Ніконов, було написано Никонов. Але, нас у таких дрібницях не обдуриш.

Власне, з цієї ухвали я й познайомився вперше з колишнім співробітником СБУ і жилінського дружбана Андрія Ніконова. Андрюша, можеш передавати привіт Кості і Толі! Ось скрін цієї ухвали :

Натомість, незважаючи на такі тяжкі звинувачення, товариш Ніконов, відомий своїми відверто сепаратистськими поглядами (співзасновник «Оплоту», чому ні?) чудово зараз себе почуває й працює у вищенаведеній галузі. Так і хочеться здивовано вигукнути словами відомого кіногероя: «Интересный вы человек, Андрей Васильевич! Все у вас в порядке. С таким счастьем, и на свободе!»

Але, насправді, дивуватися тут нема чому. Кулик просто правильно «прибив» до себе дружка Жиліна й свого знайомого Ніконова разом з його бізнесом. Виникає питання, а чи це єдина ціль — відкриття справи Куликом відносно свого давнього друга? До відповіді на нього ми повернемось трошки пізніше.

А зараз хочу представити всім до уваги декілька відкритих у Києві паном Ніконовим фіктивних підприємств , які стали мені відомі в результаті проведених викривних заходів і які «миють» гроші прямо зараз, поки ви читаєте цей текст:

1. ТОВ «Тревіс груп», 40173872, директор Вервейко Андрій Борисович, Київська область, с. Софіївська Борщаговка, вул. Садова, 16-Б, оф. 4;

2. ТОВ «Елітан компані», 40173783, директор Набойченко Дмитро Юрієвич, Київ, вул. Петра Дегтяренка, 14-Б, прим. 5;

3. ТОВ «Петра транс груп», 40171681, директор Коломойцева Ольга Олексіївна, Київська область, м. Вишневе, вул. Злiзнична, 92, оф. 84

4. ТОВ «Айр-проект», 40061708, директор Артюхов Вадим Іванович (бомж), Київ, пр. Оболонський, 16-Е, оф. 393.

5. ТОВ «Євроелітпроект», 40217338,  директор Альшаченко Олександр Сергійович, Київ, пр. Московський, 21, оф. 205

І це тільки невелика частина всіх зареєстрованих Ніконовим фіктивних фірм великої фінансової пральні, де відмиваються гроші підприємств афільованих з представниками діючої влади Цікаво те, що Ніконов розгорнув в цьому році цілу мережу фіктивних обнальних фірм у Києві, незважаючи на існування кримінальних справ у провадженні щодо його підприємств.

Головного управління ДФС у м. Києві № 0001182205, № 0001202205, № 0001212205, за якими проходить ціла низка фіктивних фірм зареєстрованих у рідному місті Ніконова — Харкові:

«У ході досудового розслідування також встановлено групу підприємств, які знаходяться на податковому обліку в органах ДФС Харківської області, до складу якої входять, у тому числі: ТОВ «Терміні Групп», ТОВ «ПРАЙМ-ТОРГ КОМПАНІ», ТОВ «Укрбуд компані», ТОВ «МДК-Альянс», ТОВ «ЕТЕК СЕРВІС», ТОВ «Дімекс-про», ТОВ «ІНРЕКС» та ТОВ «БАРІОЛА». Кому цікаво, може почитати посилання й оцінити розмах оборудок. Усі ці фірми входять до харківського майданчику конвертцентру Жиліна-Ніконова.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/61912858

Звісно, що сам Ніконов ніде не фігурує. Але тож в нас таке слідство по «конвертах». Відповідають лише Фунти (і то не завжди), а головні діючи особи завжди залишаються за кадром.

Проте, я й тут трошки підніму завісу над таємницями «конверту» Ніконова.

Зустрічаємо! Головні фінансові генії обналу і офшорних оборудок Жиліна (земля йому цеглою) й Ніконова:

громадянки Бура Ірина Миколаївна й Холбан Інна Леонідівна.

 

Бухгалтерсько-фінансові дівчатка разом з Жиліним. Ліворуч — Бура, Холбан — посередині.

Ірина Бура до керівництва бухгалтерією конверту ще й засвітилася в засновниках однієї фінансової прокладки Жиліна й Ніконова — ТОВ «Віокон-3». До речі, сам Ніконов за часів Жиліна теж був вимушений реєструвати на себе не тільки «материнські» фірми, але й всякі ліві підприємства. Наприклад, таке, як ТОВ «Дельта-Гранд». Зареєстровані «Віокон-3» і «Дельта-Гранд» за однією адресою: 61036, м. Харків, вул. Морозова, 13. Взагалі, ця адреса значиться на багатьох фіктивних фірмах конверт-центру Жиліна-Ніконова. Цікаво те, що у двух вищезгаданих фірмах не тільки одна адреса, але й один день реєстрації — 24.01.2014 р.

А ще цікавіше, що ця дата співпадає з датою отримання ще одним лівим підприємством Жиліна, ТОВ «Велторг-2013» кредита від одеського «Фінбанку» в розмірі 15 мільйонів гривень. Кредита, який частково пішов на фінансування харківських тітушок для антимайдану, для отримання якого надав в іпотеку свою/мамину квартиру військовий прокурор сил АТО Костянтин Кулик і який транзитом через фіктивні фірми Жиліна зник з бухгалтерського обрію в невідомому, бухгалтерському напрямку.

Йдемо далі. В процесі вивчення сторінки Євгена Жиліна у ФБ серед його друзів мою увагу привернула така собі Оксана Боровик.

красса

І дійсно, як пізніше з’ясувалося це не просто знайома Жиліна, а дуже довірений офіс-менеджер у його конверт-центрі!

воттот

З цією Оксаною пов'язані події в стилі бандитських розбірок 90-х.

оплотовка

Але спочатку повернемось до кримінального провадження відкритого військовою прокуратурою сил АТО. проти Євгена Жиліна навесні 2015 року. Трошки вище я писав, що завдяки цій справі Кулик остаточно прибив до себе Ніконова, який із втечею Жиліна залишився без суттєвого прикриття. Але, сенсів для Кулика відкрити справу проти свого корєша було більше.

Як уже відомо, в грудні 2014 року, фірма матері Кулика, ТОВ «Будівельний центр АЮДАР» практично виграла тендер на поставку вугілля «Укрзалізниці» на суму 100 мільйонів гривень. Зрозуміло, що вугілля в Україну більшою частиною йде з ДНР-ЛНР, а Кулик в той час уже очолював військову прокуратуру зони АТО.

Абсолютно випадково, в грудні 2014 року міністерство вугілля й енергетики ДНР очолював давній товариш Кулика, колишній начальник слідчого управління СБУ в Харківській області і чорний юрист Курченка Євген Файницький. Товариш Файницький за деякими даними був призначений на цю посаду за протекцією Жиліна й Курченка, які в той час ховалися в Москві, але мали відчутний вплив на ситуацію всередині ОРДЛО щодо поставок вугілля в Україну та іншої, так званої, контрабанди. Вугільні вуха Кулика показово стирчать серед цих своїх друзів і знайомців.

Проте, на початку 2015 року Файницький впав у немилість керівництва ДНР і 26 лютого був заарештований МГБ ДНР, у результаті чого, пенсіонерка селища Коротич Харківської області Світлана Кулик, яка по сумісництву є матір’ю Кості Кулика, постачати вугілля в Україну з окупованих територій своєю фірмою «БЦ Аюдар» уже не могла.

Майже через два тижня підлеглі Кулика зареєстрували вже своє кримінальне провадження відносно Жиліна. «Совпадєніє»? Класична відповідь відома. Між колишніми ліпшими друзями Костєю і Жекою, судячи з наведених обставин, пробігла чорна кішка. Щоб ця кішка ніяким чином не зачепила військового прокурора АТО, Кулик вдався до фактично бандитського криміналу.

У Харкові була затримана під відкриту проти Жиліна справу, а по суті викрадена ось ця сама Оксана Боровик. При затриманні озброєними особами було звіряче побито її співмешканця, який був працівником міліції. Саму Оксану Кулик вивіз у зону АТО (це така фішка Кулика по всім сфальсифікованим ним справам) де її було кинуто до так званої ями. Поспіхом виритої реальної ями в яких поблизу місць бойових дій утримувались полонені терористи та п’яні аватари.

Навіщо такі жорстокості до тендітної дівчини, спитаєте ви? Все дуже просто. Оксана Боровик відмовлялася передати Кулику ноутбук з накопиченою роками інформацією, яку Жилін ретельно зберігав відносно тих, хто й скільки отримував бабла за кришування його бізнесу. Там були прізвища високопосадових співробітників СБУ, МВС , податкової й, зрозуміло, прокуратури, де разом з іншими прокурорськими фігурував і працівник генеральної прокуратури Костянтин Кулик.

Така спецоперація по зачистці своїх хвостів для Кулика закінчилася доволі очікувано. Після недовгих роздумів Оксана Боровик, за яку, як за цінного кадра, вписався й Андрюша Ніконов, віддала цінний девайс. Тепер і Кулик є держателем інформації, важливість якої для деяких діючих правоохоронців з великими зірочками на погонах, важко переоцінити.

Треба ще зазначити, що Оксана Сергіївна Боровик, 16.05.83 р. н, код 3045118603, уродженка селища Чернетчина Охтирського району Сумської області, засвітилася ще й у власниках ТОВ «Баріола», яке зазначене вище, як підприємство-фігурант кримінального провадження в м. Київ щодо відмивання грошей від податків. Але, це підприємство дуже і дуже цікаво ще однією кримінальною справою № 22015130000000065 від 09.02.2015 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Якщо коротко. На виборах до ВР у жовтні 2014 року посадові особи Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 104 Луганської області тупо вкрали у держави півмільйона гривень. Гроші за фіктивним договором отримало харківське ТОВ «Баріола»!

http://reyestr.court.gov.ua/Review/61269816

Нагадати, який харківський прокурор, дружок обнальщиків Жиліна й Ніконова вже восени 2014 року очолив військову прокуратуру зони АТО де й розташований виборчий округ № 104? Проте, нехай нікого не вводить в оману наявність кримінальної справи з фірмою «Баріола» (код ЄДРПОУ 38496880). Навіть директор цієї фірми, така собі Карина Литовка, почуває себе пречудово.

З матеріалів справи: «Встановлено, що директором ТОВ «Баріола» є ОСОБА_3, яка має у користуванні мобільний телефон з абонентським номером: +38-093-352-59-26.

Дивимось фото й звертаємо увагу на номер телефону.

А щоб взагалі всі пов’язані з фірмою «Баріола» особи почували себе добре, робиться дуже проста мусорська комбінація — «зачистка». Усі документи цієї фірми вилучаються й зникають у невідомому напрямку.

«Надати заступнику начальника СВ Новоайдарського РВ ГУМВС України в Луганській області майору міліції Камишану М. В. тимчасовий доступ та можливість вилучення оригіналів реєстраційних документів ТОВ «Баріола» (код за ЄДРПОУ 38496880)».

(Далі буде)

Hosting by ED